مطالب

ورود صنعت بیمه به حوزه ساخت و ساز ضروری است

ورود صنعت بیمه به حوزه ساخت و ساز ضروری است
 

رئیس شورای اسلامی شهر تهران ساختمان را ثروت ملی خواند که ورود صنعت بیمه به این حوزه می تواند به حفظ این ثروت ملی و ارتقاء کیفیت ساخت و ساز بینجامد.

به گزارش خبرگزاری مهر ، مهندس چمران در مراسم اختتامیه همایش نقش صنعت بیمه و نظام کنترل و تضمین در ارتقاء کیفیت ساخت و ساز با تاکید بر آشکار بودن وجود مشکلات متنوع در حوزه ساخت و ساز گفت: عمر کم ساختمان ها و عدم توجه به ایمنی و تعمیر ونگهداری از مسائل عمده این حوزه است که با ورود صنعت بیمه می توان به شرایط مطلوب تری دست یافت.

وی گفت: ورود صنعت بیمه به حوزه ساخت و ساز به طور قطع لازم و ضروری است چرا که بیمه تضمین خوبی است و بیمه گذار به ناچار کیفیت ساختمان را کنترل خواهد کرد.

وی افزود: ساختمان ثروت ملی است و ما با استفاده نامناسب از مصالح ساختمانی و تعمیر و نگهداری نادرست آن باعث کوتاهی طول عمر ساختمان و در نتیجه به هدر رفتن این ثروت ملی می شویم.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران از حضور صنعت بیمه دراین حوزه استقبال اما تاکید کرد که این اقدام نباید به افزایش هزینه ساخت و ساز بینجامد.

وی گفت: بیمه ساختمان می تواند تضمینی باشد در کنار سایر تضمین های دیگر اما باید به گونه ای طراحی و اعمال شود که باعث گران تر شدن هزینه ساختمان سازی و در نتیجه افزایش قیمت مسکن و فشار به شهروندان نشود.

چمران در این خصوص به تحمل هزینه خرید تراکم، عوارض و حقوق آتش نشانی، آموزش و پرورش و بیمه کارگران توسط سازنده ساختمان در آغاز مرحله ساخت و ساز اشاره و تاکید کرد: برای آنکه هزینه مقاوم سازی و نوسازی افزایش نیابد باید با اتخاذ راهکارهای مناسب هزینه های اینچنین از جمله هزینه بیمه را از طریق اصلاح عواض به مرحله استفاده و بهره برداری از ساختمان منتقل ساخت تا به میزان سرمایه اولیه مورد نیاز ساخت و ساز اضافه نشود.

این همایش توسط معاونت پیشگیری و کاهش خطرپذیری سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران و بیمه مرکزی ایران و با همکاری وزارت مسکن و شهر سازی، شورای اسلامی شهر تهران و سازمان نظام مهندسی استان تهران همزمان با روز ملی کاهش اثرات بلایای طبیعی در هتل المپیک تهران برگزار شد.