تصویب بیمه حوادث طبیعی ساختمان

تصویب بیمه حوادث طبیعی ساختمان

 
 

رحیم مصدق در گفت‌وگو با  فارس در مورد آخرین وضعیت تصویب لایحه تشکیل صندوق بیمه همگانی حوادث طبیعی در کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: بررسی این لایحه در کمیسیون اقتصادی مجلس به اتمام رسید و متن کامل آن به تصویب اعضا رسید.

معاون طرح و توسعه بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران افزود: بر اساس این لایحه، بیمه پایه حوادث طبیعی توسط شرکت سهامی بیمه ایران ارائه خواهد شد، از پوشش‌های اتکایی بیمه مرکزی بهره‌مند می‌شود و به صورت فراگیر همه منازل مسکونی و تجاری را دربر می‌گیرد.

وی با بیان اینکه میزان تعهدات بر اساس حق بیمه و توسط شورای عالی بیمه تعیین می‌شود، اضافه کرد: در صورتی که بیمه‌گذاری تمایل به داشتن پوشش مازاد علاوه بر بیمه پایه حوادث طبیعی داشته باشد، می‌تواند این پوشش را از سایر شرکت‌های بیمه خریداری کند.

مصدق تصریح کرد: با توجه به اینکه نظر اعضای کمیسیون اقتصادی بر جلوگیری از ایجاد نهادهای دولتی و یا عمومی غیردولتی و استفاده از ظرفیت‌های موجود بود، قرار شد از ظرفیت بیمه ایران استفاده شود و نهاد جدیدی در این خصوص تشکیل نخواهد شد.

عضو هیئت عامل بیمه مرکزی گفت: میزان حداقل حق بیمه پرداختی بر اساس نقاط شهری و روستایی و وضعیت ساختمان تعیین می‌شود، اما هدف این است در هنگام بروز حوادث طبیعی حداقل کمک‌هایی که مردم انتظار دارند، از طریق پوشش بیمه پایه انجام شود.

به گفته وی، براساس مصوبه کمیسیون اقتصادی مجلس، زمان اجرای این قانون و پوشش حوادث طبیعی ابتدای سال 93 در نظر گرفته شده و امیدواریم به زودی مراحل قانونی تصویب در صحن علنی مجلس را طی کند.