مطالب

به گل نشستن کشتی کروز 680 میلیون دلاری در ایتالیا

به گل نشستن کشتی کروز 680 میلیون دلاری در ایتالیا

حداقل 8 کشته بر جای گذاشتبیمه دریایی - حادثه در ایتالیا

گزارش ها از ایتالیا حاکی از آن است که در اثر به گل نشستن یک کشتی بزرگ در سواحل غرب این کشور، دست کم شش نفر کشته شده‌اند.
مسافران کشتی می گویند پیش از آنکه کشتی با یک لرزش شدید از حرکت بایستد و چراغ های آن خاموش شوند، صدای مهیبی شنیدند. به گفته مسافران، زمانی که کشتی کج شد، آژیر به صدا در آمد و برخی از مسافران به سمت آب پریدند.
کشتی "کوستا کنکوردیا" در دریای مدیترانه حرکت می کرد و چهار هزار و بیست نفر سوار آن بودند که بیشتر آنها نجات داده شده اند. برای نجات افرادی که در کشتی گیر افتاده اند، هلی کوپترها وارد عمل شده اند.

.
    
به گزارش خبرگزاری فرانسه از رم ، کشتی ' کوستا کونکوردیا' در حال سفر به دور مدیترانه بود که ناگهان اواخر جمعه در نزدیکی جزیره ' ایسولا دل گیگلیو' به یک تپه دریایی برخورد کرد.

به نوشته یک روزنامه ایتالیایی، در این حادثه هشت نفر کشته شدند و چندین نفر که پس از کج شدن کشتی از ترس به بیرون پریدند، هنوز مفقود هستند.

یکی از قربانیان مردی بود که بیش از 70 سال سن داشت و هنگام پرش به داخل آب های یخ زده براثر شوک وارده دچار حمله قلبی شد و جان خود را از دست داد.

بیش از 30 نفر نیز در این حادثه زخمی شدند و جراحت چند نفر از آنها شدید گزارش شده است.

اکثر سه هزار و 200 مسافر و یک هزار خدمه کشتی سریعا تخلیه شدند ولی گارد ساحلی برای نجات حدود 200 نفر از آنان به مشکل برخوردند.

برای کمک به عملیات نجات از بالگردهای دارای نور افکن استفاده شده است.

بیمه کشتی