مطالب

طوفان در جنوب امریکا 2 تا 5 میلیارد دلار به شرکتهای بیمه خسارت زده است

طوفان در جنوب امریکا 2 تا 5 میلیارد دلار به شرکتهای بیمه خسارت زده است

 طوفانهای مرگبار که مناطق جنوب امریکا را در نوردید، بین دو تا پنج میلیارد دلار برای شرکتهای بیمه هزینه در بر داشته است. شرکت امریکایی ایککات که در زمینه بیمه فعالیت می کند، اعلام کرد طوفانهای شدید چند روز گذشته در جنوب امریکا بین دو تا پنج میلیارد دلار به شرکتهای بیمه خسارت وارد کرده است. امار منتشر شده در امریکا نشان می دهد که طوفان و گردبادهای ویرانگر جنوب امریکا صدها کشته بر جا گذاشته است.
این طوفان که ایالتهای جنوبی آمریکا را درنوردید تنها در ایالت الاباما دویست و چهار کشته بر جای گذاشت. این طوفان در ایالتهای الاباما، می سی سی پی،‌ تنسی، جورجیا، ویرجینیا و کنتاکی نیز قربانیان زیادی گرفت. به گفته مقامات امریکایی، در میان ایالتهای جنوبی امریکا ، الاباما بیشترین خسارت را دیده است.
باراک اوباما که برای بازدید از مناطق طوفان زده به جنوب امریکا رفته، قول داده است به مردم الاباما کمک کند تا بتوانند مناطق آسیب دیده و تخریب شده را بازسازی کنند. به گزارش خبرگزاری فرانسه از واشنگتن، از سال هزار و نهصدو هفتاد و چهار، طوفان اخیر در جنوب امریکا در نوع خود شدیدترین طوفانها بوده است. طوفان آن سال سبب کشته شدن سیصد و پانزده تن شد.

١٠/٠٢/١٣٩٠