مطالب

تمام شهرک های صنعتی بیمه می شوند

تمام شهرک های صنعتی بیمه می شوند

گروه بیمه و بانک: بیمه سینا از ابتدای سال جاری تا پایان بهمن ماه سال ۸۸، ۶۱ میلیارد تومان خسارت پرداخت کرد. علی موسی رضا، مدیرعامل بیمه سینا روز گذشته طی نشستی خبری در جمع خبرنگاران ضمن تشریح فعالیت ها و عملکرد بیمه سینا طی سال جاری به بیان برنامه های آتی این شرکت پرداخت و گفت: بیمه سینا از ابتدای سال تا پایان بهمن ماه، ۱۰۴ میلیارد تومان حق بیمه جذب کرده و این در حالی است که طی این مدت ۶۱ میلیارد تومان خسارت پرداخت کرده است.  وی در ادامه به سرمایه این شرکت اشاره کرد و گفت: سرمایه اولیه بیمه سینا ۴۰ میلیارد تومان منقسم به ۴۰۰ میلیون سهم هزار ریالی بوده و حجم ذخایر این شرکت ۶۰ میلیارد تومان است. به گفته وی، سهم بیمه عمر در پرتفوی این شرکت ۷ درصد از حق بیمه های جذب شده می باشد.
مدیرعامل بیمه سینا در ادامه درخصوص بیمه کیفیت ساختمان اظهار کرد: بیمه سینا تاکنون ۳۰ هزار بیمه نامه در این رشته صادر کرده است که پیش بینی می شود تا سال آینده تا ۱۰۰ هزار بیمه نامه افزایش یابد. وی افزود: براساس این بیمه نامه کلیه مراحل طراحی، ساخت و پس از ساخت تا ۱۰ سال تحت نظارت شرکت بیمه خواهد بود. به گفته وی وزارت مسکن برای ۴۰ هزار واحد هر کدام ۱۵۰ هزار تومان یارانه به کنسرسیومی از شرکت های بیمه پرداخت کرده است. وی همچنین از احتمال اجباری شدن بیمه کیفیت ساختمان در سال آینده خبر داد و گفت: طرح اجباری شدن این رشته از بیمه از سوی دولت به مجلس ارسال شده و در صورت تصویب احتمالا از سال آینده اجباری می شود.
موسی رضا در ادامه در پاسخ به سوال خبرنگار «گسترش صنعت» مبنی بر این که آیا بیمه سینا در حوزه صنعت تاکنون خدماتی ارائه کرده است، گفت: در حال حاضر در حال مذاکرات جدی با وزارت صنایع و معادن هستیم که بتوانیم تمامی شهرک های صنعتی را تحت پوشش بیمه ای خود قرار دهیم که در این خصوص مذاکراتی صورت گرفته و پیش نویس آن تهیه شده و منتظر هستیم تا این امر نهایی شود. وی در ادامه افزود: البته در حال حاضر تمامی بنادر کشور تحت پوشش بیمه سینا قرار گرفته اند و در این راستا، ارائه خدمات در این بخش در دستور کاری این شرکت قرار دارد.
وی در ادامه به رشته های بیمه ای این شرکت اشاره کرد و گفت: بیمه نامه اسناد و مدارک از رشته های جدید بیمه سیناست که در سه گروه شخصیت، وسائط نقلیه و سایر تقسیم بندی می شود. مدیرعامل بیمه سینا افزود: افراد می توانند با سالانه حدود سه تا شش هزار تومان حق بیمه، اسناد و مدارک خود همچون، شناسنامه، کارت ملی و گواهینامه را در قبال مفقود شدن بیمه کنند. وی اضافه کرد: در صورت مفقود شدن هر یک از اسناد، بیمه سینا به وکالت از فرد مراحل اداری، جست وجو و صدور مجدد را انجام می دهد.
وی همچنین در خصوص بیمه عمر تکمیلی بازنشستگی تاکید کرد: افراد در دوران بازنشستگی با کاهش درآمد مواجهند به همین منظور می توانند در طول دوران اشتغال با استفاده از این رشته مشکل کاهش درآمد خود را برطرف کنند.