عملکردهای برتر در سال 1387 به بانک ملی و بیمه ایران رسید


تاریخ خبر: سه شنبه، ۲۰ اسفند ۱۳۸۷


گزارش بینا- طی یک نظر سنجی اینترنتی برای معرفی بانک و بیمه برتر دولتی از نظر عملکرد در سال 87 بانک ملی ایران در میان بانک های دولتی و بیمه ایران در جمع شرکت های بیمه دولتی رتبه نخست را کسب کردند.
به گزارش بینا، شبکه اطلاع رسانی بانک و بیمه(بینا) به منظور معرفی بانک و بیمه برتر دولتی از نظر عملکرد در سال 87 با درج نظر سنجی بر روی سایت خود از کاربران و مخاطبان و مشتریان نظام بانکداری و شرکت های بیمه خواست تا با انتخاب یکی از بانک ها و بیمه های دولتی به عنوان برترین بانک و بیمه دولتی از نظر عملکرد مناسب آنان را به جامعه معرفی کنند.
در این نظر سنجی که یکماه بر روی سایت قرار داشت در مجموع حدود 10 هزار و 137 رای در دو لینک مذبور ثبت شد که به ترتیب بانک ملی ایران با 11/23 درصد، آرا را به خود اختصاص داد و در این گروه با بیشترین رای در صدر بانک های دولتی قرار گرفت. بر اساس این گزارش این بانک در نظر سنجی سال گذشته شبکه اطلاع رسانی بانک و بیمه نیز رتبه نخست را به خود اختصاص داد و برای بار دوم این رتبه را در سال 87 به افتخارات خود افزود. گفتنی است بانک ملی ایران طی یکسال گذشته با راه اندازی و تجهیز شیوه های نوین بانکداری الکترونیکی گام های اساسی را در دنیای مجازی برداشته است.
در سکوی دوم این نظر سنجی بانک ملت با 45/17 درصد آرا قرار گرفت که در سال گذشته دررتبه چهارم قرار داشت. همچنین بانک کشاورزی با کسب 62/14 درصد از آرای موجود رتبه سوم را از آن خود کرد. در سال گذشته این بانک نیز جایگاه سوم را به خود اختصاص داده بود.
بر اساس این گزارش بانک رفاه با 38/10درصد در جایگاه چهارم این جدول نظر سنجی، بانک تجارت با 02/8 درصد ، بانک صنعت و معدن با 08/7درصد ، پست بانک ایران با 66/5 درصد، بانک مسکن و بانک صادرات ایران به طور مشترک با 19/5درصد و بانک سپه با30/3 درصد در انتهای جدول نظر سنجی مخاطبان بانک های دولتی قرار گرفتند.

*عملکرد بیمه های دولتی
همچنین در نظر سنجی همزمان با بانک های دولتی بیمه های دولتی قرار داشتند که به ترتیب شرکت بیمه ایران با 05/26 درصد، آرا را به خود اختصاص داد و در این گروه با بیشترین رای در صدر بیمه های دولتی قرار گرفت. این شرکت بیمه در سال گذشته نیز در رتبه اول قرار گرفته بود.
دیده بانان بیمه اعتقاد دارند که قدمت و گستردگی نمایندگی های این شرکت از موفقیت های این بیمه محسوب می شود. خاطر نشان می شود بیمه ایران بیش از 50 درصد از بازار بیمه را در اختیار دارد.
همچنین بیمه آسیا با 07/17درصد آرا رتبه دوم و بیمه البرزبا 77/16درصد مقام سوم عملکرد برترین بیمه دولتی در سال 87 درایران را در میان بیمه های دولتی از نظر مخاطبان کسب کردند.
شرکت بیمه معلم که یک بیمه گر خصوصی است در این نظر سنجی قرار گرفته بود که با 97/14 درصد در جایگاه چهارم قرار گرفت. همچنین بیمه دانا با کسب 77/13 درصد از آرا در مرحله بعدی قرار گرفت.
صندوق بیمه محصولات کشاورزی نیز که یک بیمه گر تخصصی است با 38/11درصد انتهای جدول نظر سنجی مخاطبان را به خود اختصاص داد