طرحهای جدید بیمه ای

طرحهای جدید بیمه ای

 

طرح بیمه پست بانک :

براساس توافق بعمل آمده فیمابین دکتر افضلی مدیر عامل پست بانک ایران و سهامیان مقدم رئیس هیات مدیره ومدیر عامل شرکت سهامی بیمه ایران برای اولین بار در کشوراز طریق بیش از2500دفتر شهری و 5600دفتر روستائی پست بانک در 21000روستای کشور خدمات بیمه ای به روستائیان ارائه خواهد گردید. این خدمات در آینده به 10000دفتر گسترش خواهد یافت. هم اکنون مقدمات تدارک بسته های آموزشی وسایر هماهنگی هادردست انجام است.اجرای این نوع طرحها میتواند درآینده از مهاجرت روستائیان به شهرها جلوگیری نماید.

 

طرح بیمه بیماریهای خونی :

بر اساس توافق فی مابین بیمه ایران و سازمان انتقال خون کشور کلیه زیانهای ناشی از استفاده از محصولات خونی بیماران مصرف کننده محصولات خونی سازمان انتقال خون ایران ، از سوی بیمه ایران قابل پرداخت می باشد.سازمان انتقال خون طی قراردادی با بیمه ایران مسئولیت عوارض ناشی از مشکلات خونی و آثار منفی برروی استفاده کنندگان را به بیمه ایران واگذار کرده است.این پوشش شامل فوت و عوارض ناشی از بیماریهای خونی وارد به استفاده کنندگان می باشد.

 

طرح فروش بیمه نامه الکترونیکی :

 

با دستور ریاست محترم جمهوری مبنی بر فروش بیمه های الکترونیکی و بر اساس فناوری موجود در بیمه ایران برای اولین بار درصنعت بیمه کشور از15 آبان سال 86 مصادف با سالروز تأسیس بیمه ایران ، این شرکت موفق به فروش بیمه الکترونیک در کشور گردید .
بر اساس ساختار های موجود در سایت بیمه ایران کلیه هموطنان ارجمند می توانند بدون مراجعه به شرکتهای بیمه از محل کار یا منزل با استفاده از فناوری اطلاعات به سایت بیمه ایران مراجعه نموده و هر یک از پوشش های بیمه الترونیکی را با استفاده از کارت شتاب دارای قابلیت پرداخت بانکی صادر و با استفاده از پرینتر بیمه نامه خودرا در هر لحظه دریافت نمایند.
پوشش های بیمه الترونیکی بیمه ایران در حال حاضر به این شرح است :

شرکت خدمات بیمه ای اعتماد گستر حکیم اولین ارائه دهنده بیمه الکترونیک در کشور

1- بیمه آتش سوزی حوادث خانه و خانوار (طرح تحول)
2- بیمه آتش سوزی منازل مسکونی(طرح همگانی)
3- بیمه آتش سوزی مسکونی(با پوشش سیل و زلزله)
4- بیمه حوادث خانواده
5- بیمه باربری وارداتی
6- سایر طرحهای در دست اجرا ......

عزیزان جهت خرید بیمه نامه ها میتوانند از منوی حق بیمه این سایت اقدام فرمایند.

 

طرح بیمه جامع عمر و مکمل بازنشستگی

 
 
 

طرح بیمه جانبازان وایثارگران وخانواده معزز شهدا:

 

این طرح ازچند سال قبل فی مابین بنیاد شهید و امور جانبازان و شرکت سهامی بیمه ایران منعقد گردیده است و همه ساله با تغییر در مفاد قرارداد و ایجادتسحیلات مناسبتر تمدید می شود.در آذر ماه سال 86 نیز قرارداد بیمه جانباز فی مابین بنیاد جانبازان به ریاست دکتر دهقانی معاون محترم رئیس جمهوری وآقای سهامیان مقدم مدیر عامل بیمه ایران مجددا به امضاء رسید.بر اساس این توافق نامه کلیه جانبازان بدون مراجعه به بیمه ایران می توانند با ارئه کارت بیمه تکمیل درمانی بیمه ایران جهت مداوا به مراکز درمانی طرف قرارداد بیمه ایران مراجعه نمایند.
در این طرح تلاش شده است که یک بیمه عاری از نقص و سهل الوصول به جانبازان عزیز جنگ تحمیلی و خانواده شهدا و ایثارگران ارائه شود.سقف اعمال جراحی در این طرح از 2میلیون به3 میلیون تومان افزایش یافته است.واعمال جراحی خاص تا 6 میلیون تومان از سوی بیمه ایران پرداخت میشود.در این نوع بیمه هزینه های پاراکلینیکی، آزمایشگاهی ،لیزینگ و سایر هزینه های جزئی نیز تا سقف قابل پرداخت است.

طرح بیمه حوادث دانش آموزان و فرهنگیان:

از 17 مهرماه 86 براساس قرارداد منعقده فی مابین وزارت آموزش و پرورش و بیمه ایران کلیه دانش آموزان و فرهنگیان کشور در طول سال تحصیلی و پس از آن تا ابتدای سال بعد تحصیلی در تمامی مدت شبانه روز تحت پوشش بیمه حوادث قرارگرفته اند.
آخرین حق بیمه تعیین شده در سال جاری 750 تومان برای هر دانش آموز می باشد که تا 180 هزار تومان در مقابل حوادث بیمه خواهد بود و فرهنگیان تا یک میلیون تومان تحت پوشش می باشند.
شرایط این بیمه هرسال با توجه به نرخ بیمه مرکزی و توافق طرفین معین می گردد. 30% سهم این بیمه با راهبری بیمه ایران به بیمه معلم واگذار شده است. در سال تحصیلی 86-85 حدود 15 میلیون دانش آموز و یک میلیون و800 هزار فرهنگی تحت پوشش این بیمه بوده اند.
این طرح چندین سال قبل توسط بیمه ایران به اجرا درآمد و تاکنون یک بار به بیمه دیگری سپرده شد و مجدداً به بیمه ایران واگذار گردیده است.

 

طرح کارشناسی سیار پرداخت خسارت فوری در محل حادثه:

بر اساس پیش بینی های بعمل آمده و هماهنگی با راهنمائی و رانندگی کشور و تأکید بیمه ایران بر نقش راهبری خود در اجرای فرامین ریاست محترم جمهوری در زمینه طرح تحول صنعت بیمه و ارائه خدمات سریع و آسان به مردم برای اولین بار در کشور طرح پرداخت خسارت فوری در محل حادثه توسط این شرکت طراحی و به اجرا درآمده است.
بیمه ایران در سال 86 با استفاده از اتومبیلهای سیار و کارشناسان خسارت و محاسب و ارزیاب خود در نقاط مختلف شهر مستقرگردیده است و بلافاصله پس از بروز حادثه و اطلاع به پلیش 110، کارشناسان سیار بیمه ایران با تماس پلیس 110 خود را به محل حادثه رسانده و در صورت تکمیل بودن مدارک بیمه و گواهینامه طرفین حادثه خسارت را در محل بررسی و پرداخت مینماید.
مرکز طرح کارشناسی سیار بیمه ایران در خیابان سعدی شمالی، خیابان کوشک می باشد و گروه کارشناسان بصورت آزمایشی در 3 منطقه تهران و تعداد زیادی از استانها مستقر می باشند.

 

طرح بیمه اصناف:

در اجرای فرمان ریاست محترم جمهوری مبنی بر فروش بیمه های خرد و ارزان قیمت به مردم شریف ایران و توافق بعمل آمده فی ما بین بیمه ایران و شورای اصناف کشور از تاریخ یکشنبه دوم دیماه 86 طرح بیمه اصناف کشور امضاء و به اجرا درآمد بر اساس این توافق تمامی افرادعضو اتحادیه ها وانجمن های صنفی و خانواده های آنان می توانند از بیمه تکمیلی درمان بیمه ایران استفاده کنند.
براساس این طرح، خدمات درمانی اصناف و خانواده های آنان که از سوی بیمه تأمین اجتماعی بصورت کامل پرداخت نمی شود تا سقف 30 میلیون ریال در جراحی های پزشکی پرداخت می گردد. در این طرح واحدهای صنفی دارای پروانه کسب می توانند پس از عقد قرارداد اتحادیه و انجمن صنفی خودشان با مراکز بیمه ایران در هر نقطه از کشور با ارائه معرفینامه از اتحادیه ها و انجمن های صنفی/ خود و و خانواده شان را تحت پوشش قرار دهند.اعضای اتحادیه میتوانند با پرداخت سالانه 210000 ریال تحت پوشش بیمه عمر و حوادث گروهی تا سقف 100 میلیون ریال قرار گیرند.

 

طرح تحول صنعت بیمه:

از تاریخ 19 تیرماه 86 با صدور فرمان 10 ماده ای ریاست محترم جمهوری طرح تحول صنعت بیمه با راهبری شرکتهای بیمه دولتی و مشارکت بیمه های خصوصی زیر نظر وزارت امور اقتصادی و دارائی (معاونت بانک وبیمه ) آغاز گردیده است.
در ابتدای این طرح چالشهای موجود توسط اندیشمندان دانشگاهی احصاء گردید و همایش مدیریت بر چالشهای صنعت بیمه درتاریخ 28 تیرماه 86 در تالار دانشگاه شهید بهشتی تهران برگزار شد. پس از آن نقش بیمه در اقتصاد ملی مورد ارزیابی قرار گرفت و همایش بیمه و اقتصاد ملی در هجدهم شهریورماه 86 در تالارذکریای رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد.
سپس شرکتهای بیمه به 5 کارگروه تخصصی تقسیم گردیدند که شرکتهای بیمه ایران، آسیا، البرز، دانا و بیمه مرکزی رهبری بررسی قوانین و مقررات بیمه را در حوزه های مختلف بعهده گرفتند با تشکیل کارگروهها، کارشناسان بیمه گزارشهای کارگروه را تهیه و به معاونت بانک و بیمه وزارت امور اقتصادی و دارائی ارائه کردند تا توسط ایشان تقدیم ریاست محترم جمهوری شود.
هم اینک گزارشات مربوطه در مرحله کارشناسی دولت قرار گرفته تا به تصویب دولت و مجلس محترم شورای اسلامی برسد.
این امر در حال حاضر در مرحله اجرائی است و بیمه ایران با توجه به نقش راهبری در صنعت بیمه به طراحی واجرای فرامین بصورت عملی واجرائی می باشد که از آن جمله می توان به اجرای طرح پرداخت خسارت فوری در محل حادثه، طرح بیمه الکترونیک، طرح بیمه اصناف و آموزش و پرورش و سایر طرحهای در دست اجرا اشاره نمود که همگی برای اولین بار توسط بیمه ایران به اجرا درآمده است.
اطلاعات تکمیلی این طرح را می توانید از طریق همین سایت و یا سایت معاونت امور بانکی، بیمه و شرکت های دولتی وزارت امور اقتصادی و دارائی به آدرس www.dbic.ir ملاحظه نمایند.
روابط عمومی طرح تحول صنعت بیمه درطی این مدت بعهده بیمه ایران بوده است.

 

طرح بیمه کارکنان وزارت نیرو:

براساس قرارداد فی ما بین بیمه ایران ووزارت نیرو خدمات درمان تکمیلی کارکنان وزارت نیرو بعهده بیمه ایران سپرده شده است. این طرح در 12 شهریور 86 مجدداً تمدید گردیده وکماکان ادامه دارد.

 

طرح بیمه انرژی:

بر اساس قرارداد فی ما بین وزارت نفت و بیمه ایران طی یک کنسرسیوم بیمه ای به راهبری شرکت سهامی بیمه ایران کلیه حوادث مربوط به تأسیسات نفت و گاز و پتروشیمی کشور تحت پوشش بیمه ایران درآمده است.
این بیمه نامه سالها درحال اجرا ست و در 30 خرداد 86 طی یک کنسرسیوم مجدادا تمدید گردیده است.

 

طرح بیمه پالایشگاه ها:

بیمه ایران برای اولین باردرکشور کلیه پالایشگاههای نفت، گاز و تأسیسات مربوط به آن را طی یک قرارداد بزرگ تحت پوشش بیمه درآورده است. این طرح بصورت کنسرسیوم به راهبری بیمه ایران در حال اجرا و گسترش است.

 

طرح خدمات درمان تکمیلی بیمه ایران (حوادث نوروزی)

این طرح کلیه غرامت های ناشی از حوادث تعطیلات نوروزی را تحت پوشش قرارداده است و در فروردین 86 به اجرا درآمده. مسافران تعطیلات نوروزی همه ساله میتوانند باخرید بیمه نامه حوادث نوروزی خود و اعضای خانواده عازم به سفر را درتمامی ایام سفر نوروزی تحت پوشش بیمه ایران درآورند.

 

طرح کنسرسیوم بیمه زائرین مراسم ارتحال و راهپیمایان دهه مبارکه فجر:

همه ساله طی یک کنسرسیوم بیمه ای به راهبری بیمه ایران زائرین مراسم ارتحال عازم به حرم مطهر حضرت امام (ره) و شرکت کنندگان در راهپیمائی یوم الله 22 بهمن تحت پوشش بیمه حوادث قرار می گیرند.
مدت پوشش حدود 5 تا 6 روز از لحظه حرکت از مبدأ اولیه می باشد و در این مدت کلیه حوادث پیش آمده برای زائرین و راهپیمایان تحت پوشش بیمه قرار می گیرد.
این قرارداد بین بیمه ایران و ستاد بزرگداشت امام خمینی (ره) و ستاد بزرگداشت سالروز انقلاب اسلامی منعقد می گردد و در این مدت گروه اورژانس بیمه ایران در محل برگزاری و چند بیمارستان تهران بصورت آماده باش مستقرهستند.

 

طرح بیمه تکمیلی سینماگران کشور:

از اول خرداد 85 کلیه سینماگران بر اساس قرارداد فی ما بین خانه سینما و بیمه ایران تحت پوشش بیمه درمان تکمیلی قرار گرفته اند. این طرح همه ساله برای انجمن های متقاضی خانه سینما با بیمه ایران تمدید می شود وانجمن های طرف قرارداد میتوانند ازخدمات درمانی بیمه ایران استفاده نمایند.

 

طرح پرداخت خسارت بدون گزارش:

کلیه دارندگان بیمه نامه شخص ثالث بیمه ایران پس از حادثه در صورت ایجاد خسارت کمتر از یک میلیون و پانصد هزار ریال می توانند با مراجعه مقصر و زیاندیده و ارائه مدارک لازم شامل گواهینامه معتبر طرفین و بیمه نامه متصل به بیمه قبلی (با بیمه قبلی فاصله نداشته باشد) به 4 مرکز پرداخت خسارت بیمه ایران در تهران وشعب سراسرکشورمراجعه و خسارت خود را بلافاصله پس از کارشناسی و تعیین غرامت دریافت نمایند.شعب پرداخت خسارت ثالث بدون گزارش بیمه ایران درتهران بشرح ذیل میباشد :

شعبه ممتاز غرب – شعبه ممتازشرق – شعبه هلال اهمر – شعبه تهران نو

 

طرح پرداخت دیه فوری بدون رأی دادگاه:

بیمه ایران برای اولین بار اقدام به پرداخت دیه فوری نموده است. بر اساس این طرح زیاندیده و یا وارث قانونی متوفی میتوانند به همراه مقصر با مراجعه به بیمه ایران و ارائه گزارش حادثه و گزارش پزشکی قانونی بدون مراجعه به دادگاه ونیاز به اخذ رأی با بیمه ایران توافق نموده و تا 85% غرامت جانی خود را بصورت فوری دریافت نمایند.

 

طرح بیمه حوادث دانشجویان دانشگاهها :

بر اساس قرار داد منعقده فی ما بین وزارت علوم تحقیقات و فناوری و شرکت بیمه ایران ، کلیه دانشجویان دانشگاههای این وزارتخانه تحت پوشش بیمه حوادث قرار گرفتند .

ریاحی فر مدیر بیمه های اشخاص بیمه ایران ، با اعلام این خبر گفت : کلیه دانشجویان وزارت علوم بر اساس این قرارداد در نیمسال های اول و دوم سال جاری تا مهر 1387 با سرانه 5000 ریال (با تعهدات ترجیحی) تحت پوشش شرکت سهامی بیمه ایران قرار خواهند گرفت.بنابراین گزارش کلیه دانشجویان دانشگاههای سراسر کشور می توانند با مراجعه به نزدیکترین شعبه بیمه ایران نسبت به عقد قرارداد اقدام نمایند.

 

طرح بیمه الکترونیک :

بیمه ایران عرضه اینترنتی بیمه را با فروش الکترونیک طرح جامع خانه و خانوار آغاز کرد و نخستین بیمه نامه به نام سید حمید پورمحمدی برای مدت پنج سال سند خورد.

 

طرح بیمه تکمیلی اصناف :

طی توافق فی ما بین آقایان قاسم نوده فراهانی رئیس شورای اصناف کشور و سهامیان مدیر عامل بیمه ایران از تاریخ یکشنبه دوم دیماه 86 طرح بیمه تکمیلی اصناف کشور امضاء و به اجرا در آمد .بر اساس این توافق تمامی افراد صنفی و خانواده های آنان می توانند از بیمه تکمیلی اصناف در بیمه ایران استفاده کنند. براساس این طرح ، خدمات درمانی اصناف و خانواده های آنان که از سوی بیمه تأمین اجتماعی بصورت کامل پرداخت نمی شوند تا سقف 30 میلیون ریال در جراحی های پزشکی پرداخت می شود . در این طرح واحدهای صنفی دارای پروانه کسب می توانند پس از عقد قرارداد اتحادیه وانجمن صنفی خودشان با مراکز بیمه ایران در هر نقطه کشور از بیمه تکمیلی اصناف استفاده نمایند. حق بیمه ماهانه برای هر فرد صنفی 20400 ریال می باشد که سالیانه معادل 290 هزار ریال خواهد بود. انجمن ها و اتحادیه های صنفی مشمول شورای اصناف کشور می توانند جهت عقد قرار داد برای اعضای تحت پوشش خود به مراکز و شعب بیمه ایران در سراسر کشور مراجعه نمایند .

 

طرح بیمه جانبازان :

این طرح از سه سال قبل فی مابین بنیاد شهید و امور جانبازان و شرکت سهامی بیمه ایران منعقد گردیده است و همه ساله با تغییر در مفاد قرارداد و ایجاد تسهیلات مناسبتر تمدید می شود . در آذر ماه سال 86 نیز قرارداد بیمه جانبازان فیمابین بنیاد جانبازان به ریاست دکتر دهقانی معاون ریئس جمهور و سهامیان مقدم مجددا به امضاء رسید . بر اساس این توافق نامه کلیه جانبازان بدون مراجعه به بیمه ایران می توانند با ارائه کارت جانبازی و کارت بیمه تکمیل درمانی بیمه ایران جهت مداوا به مراکز درمانی مراجعه نمایند . در این طرح تلاش شده است که یک بیمه عاری از نقص و سهل الوصول به جانبازان عزیز جنگ تحمیلی و خانواده آنها ارائه شود. سقف اعمال جراحی در این طرح از 2 میلیون به 3 میلیون تومان افزایش یافته است . و اعمال جراحی خاص تا 6 میلیون تومان از سوی بیمه ایران پرداخت می شود .در این نوع بیمه هزینه های پاراکلینیکی ، آزمایشگاهی و لیزینگ و سایر هزینه های جزئی نیز تا سقف قابل قبولی ارائه شده است .

 

طرح 15 تا 22بیمه ایران:

از تاریخ پانزدهم آبان ماه 86 مصادف با هفتاد و دومین سالگرد تأسیس بیمه ایران طرح 15 آبان تا 22 بهمن بیمه ایران شامل 5 طرح جدید بیمه ای با طرح کارشناسی سیار خسارت آغاز گردیده است . طرح کارشناسی سیار خسارت (پرداخت خسارت فوری در محل حادثه) همزمان با 15 آبان سالروز تأسیس بیمه ایران ،بیمه ایران برای اولین بار در کشور طرح کارشناسی سیار پرداخت خسارت فوری در محل حادثه را ارائه نموده است . بر اساس این طرح که ابتدا از مناطق محروم کشور آغاز شده است کارشناسان سیار خسارت بیمه ایران بلا فاصله پس از وقوع حادثه همزمان با مأمورین انتظامی به صحنه حادثه آمده و در صورت دارا بودن مدارک لازم از جمله گواهینامه و بیمه نامه بلافاصله خسارت را بررسی و پرداخت می نمایند . اولین مرکز این طرح در کانکس پلیس راه کرج به تهران مستقر گردیده و مراکز اسلامشهر ،رباط کریم و هشتگرد و برخی استانها بصورت آزمایشی این طرح را آغاز نموده اند تا در آینده نزدیک در سراسر کشور اجرا شود.

 

طرحهای خانه و خانواده بیمه ایران

بیمه ایران از ابتدای سال 81 به منظور دسترسی آسان خانواده ها به خدمات بیمه ای و ایجاد امنیت خاطر بیشتر واحد خانواده ، برای اولین بار ابتکاری نو را در ارائه خدمات بیمه ای بنیان نهاد که بعنوان طرحهای خانه به خانه موجب گسترش فرهنگ بیمه در بین عموم مردم و اقشار مختلف جامعه گردیده است . در این طرحها بازاریابان نمایندگیهای بیمه ایران با مراجعه به درب منازل و محل کار مردم خدمات مورد نیاز را به ساده ترین شیوه و ارزانترین هزینه تقدیم به هم میهنان ارجمند می نماید .

 


طرحهای همگانی بیمه ایران در سال 1381

 

طرح خانه به خانه

این طرح با هدف فروش بیمه های مورد نیاز خانواده ها با مراجعه حضوری نمایندگان و بازاریان آنها به درب منازل در اردیبهشت ماه سال 1381 اجرا گردید.عمده بیمه های ارائه شده در این طرح عبارت از بیمه های آتش سوزی ، بیمه جامع خانه و خانواده ، بیمه حوادث خانواده و سایر بیمه ها.

 

طرح بیمه آتش سوزی واحدهای صنفی

طرح بیمه های آتش سوزی واحدهای صنفی در ادامه طرح بیمه خانه به خانه در تیرماه 1381 در سراسر کشور و با هدف فروش بیمه های مورد نیاز اصناف کشور به اجرا درآمده ، از جمله بیمه های طرح بیمه های طرح اصناف بیمه های آتش سوزی واحد صنفی و بیمه های اشخاص شامل عمر و حوادث می باشد.

 

طرح بهداشت روانی خانواده

بیمه ایران به منظور آرامش آینده خانواده های ارجمند و سرپرست خانوار طرح بهداشت روانی خانواده را در شهریور و آبان ماه سال 81 به اجرا درآورد.این طرح شامل بیمه عمر زمانی سرپرست خانوار و بیمه تامین آتیه فرزندان می باشد که پس اندازی برای آینده خانواده محسوب می گردد.

 

طرحهای همگانی بیمه ایران در سال 1382

 

طرح بیمه رایانه

این طرح چهارمین طرح سراسری خانه به خانه بیمه ایران است و از مردادماه سال 82 اجرا گردیده ؛ بر اساس این طرح خسارتهای فیزیکی وارد به رایانه ناشی از آتش سوزی ، انفجار ، سیل ، طوفان، زلزله ، نشست و رانش زمین ، سقوط از بلندی ،برخورد جسم خارجی ، نفوذ مایعات به داخل اجزا ،حمل و جابجایی در محل مورد بیمه ، نوسانات جریان الکتریسیته و سرقت با شکست حرز حداکثر با قیمت کامل رایانه تحت پوشش قرار می گیرد.حق بیمه این بیمه نامه معادل یک درصد کل قیمت رایانه می باشد.

 

طرح جامع بیمه گردشگران

بیمه ایران به منظور افزانش ضریب ایمنی و آرامش گردشگران از سال 82 اقدام به ارائه پوشش بیمه ای کلیه ایرانگردان و جهانگردان نموده است.در این طرح که براساس توافقنامه فی مابین بیمه ایران و سازمان ایرانگردی و جهانگردی به اجرا درآمده است ، گردشگران خارجی از لحظه ورود به کشور و ایرانیان گردشگر در هنگام خروج از کشور و گروههای گردشگر داخل کشور تحت پوشش بیمه حوادث قرار می گیرند.

 

طرح جامع خانه و خانواده (طرح همگانی بیمه آتش سوزی)

این طرح از مرداد ماه سال 82 در سراسر کشور به اجرا درآمده است و بر اساس آن نمایندگان بیمه ایران ضمن مراجعه به منازل هم میهنان با دریافت 8880 تومان ساختمان ، تأسیسات و اثاثه منزل را در مقابل سرقت ، آتش سوزی ، انفجار ، صاعقه ، سیل و همچنین زیانهای وارد به افراد خانواده ناشی از خطرات فوق را جمعاً تا مبلغ 000/000/120 ریال تحت پوشش بیمه ایران قرار می دهند .

 

طرح بیمه کودکان بازمانده از زلزله بم

پس از فاجعه دلخراش زلزله در پنجم دیماه 82 بیمه ایران در اقدامی بی نظیر نسبت به پوشش کودکان بی سرپرست بجا مانده از این ضایعه در قالب بیمه های عمر و در چارچوب طرح بیمه کودکان بازمانده بم اقدام نمود . در این طرح از محل کمکهای انسان دوستانه به کودکان بدون سرپرست ، معرفی شده از سوی سازمان بهزیستی یک بیمه نامه عمر بیمه ایران اهدا می نماید تا در سن 18 سالگی سرمایه آنرا دریافت و برای تحصیل ، ازدواج و کسب و کار استفاده نمایند . صندوق تأمین حق بیمه این طرح حساب سپرده کوتاه مدت شماره 58672483 بانک تجارت شعبه قادسی تهران می باشد که هم میهنان گرامی می توانند کمکهای نقدی خود را به این حساب واریز نمایند .

 

هفته فرهنگ بیمه

به ابتکار بیمه ایران از پنجم تا دوازدهم اردیبهشت سال 83 هفته فرهنگ بیمه نامیده شد و نمایندگان بیمه ایران در سراسر کشور در طی این هفته به کلیه سازمانها ، نهادها و ادارات مراجعه و بیمه های مورد نیاز کارکنان و خانواده آنان را به آنان معرفی و ارائه نمودند . در بسیاری از سازمانها با هماهنگی قبلی غرفه های موقت به منظور پاسخگویی مستقر گردید .
بیمه عمر ، بیمه حوادث ، بیمه آتش سوزی منزل ، بیمه بدنه اتومبیل و سایر بیمه های مورد نیاز همچون مسئولیت از جمله پوششهای طرح فرهنگ بیمه می باشد .

 

طرح بیمه صنعت و تولید

بازار هدف در این طرح کارکنان و کارگران بخش های صنعتی و تولیدی و بازرگانی بوده اند که نمایندگان بیمه ایران از دهم تا بیستم تیرماه 83 در سراسر کشور به مراکز صنعتی ، تولیدی و بازرگانی مراجعه و پوشش های موردنیاز را ارائه نموده اند . این طرح به مناسبت روز صنعت و معدن از دهم تیر آغاز گردیده است .

 

طرح جامع بیمه کشاورزان

به منظور توسعه و نهادینه کردن بیمه در بخش کشاورزی و روستایی از ابتدای شهریور سال 83 فعالیت نمایندگان بیمه ایران همزمان در سه بخش اشخاص ، اموال و مسئولیت در مراکز کشاورزی و روستایی کشور آغاز گردید . این طرح بر اساس توافق به عمل آمده با خانه کشاورز آغاز گزدید و 38% جمعیت کشور (روستایی و کشاورزی) ضمن آشنایی با خدمات بیمه های بازرگانی حسب نیاز از پوشش های بیمه ایران بهره مند گردیدند .
پوششهای این طرح شامل : حوادث کشاورزان ، حوادث خانواده ، تأمین آتیه فرزندان ، آتش سوزی ابنیه کشاورزی ، بیمه ماشین آلات کشاورزی و مسئولیت کارفرمایان و مهندسین کشاورزی می باشد .

 

طرح بیمه کارگران عضو خانه کارگر

بر اساس توافق به عمل آمده فی مابین بیمه ایران و خانه کارگر کلیه کارگران عضو خانه کارگر و خانواده های آنان از پوشش های مختلف بیمه ایران بهره مند می گردند . این طرح از شهریور سال 83 بر اساس توافق فی مابین مدیران عامل خانه کارگر و بیمه ایران آغاز گردیده است .

 

طرح مهر

به منظور ارائه خدمات بیمه ای به خانواده های سراسر کشور و تعریف سبد بیمه خانوار ، بیمه ایران از 20 مهرماه ضمن تماس تلفنی با هم میهنان و خانواده های ارجمند نیاز بیمه ای سبد خانواده را معرفی می نمایند تا پوشش های مورد نیاز را به سهولت در دسترس آنان قرار دهد .

 

طرح بیمه مهریه

بیمه نامه مهریه تضمینی مطمئن برای پرداخت تمام یا قسمتی از مهریه و پشتیبانی مالی مناسبی است که زوجه می تواند از مزایای آن به شرح زیر بهره مند شود.
1- در صورت حیات زوج در پایان مدت بیمه ، سرمایه اصلی بیمه نامه به صورت یکجا و یا مستمری به زوجه پرداخت می گردد.
2- در صورت ازکارافتادگی دائم و کامل زوج در طول مدت بیمه ، بیمه گزار از پرداخت اقساط بعدی حق بیمه تا پایان مدت بیمه معاف شده و تعهدات بیمه گر کماکان در موعد مقرر انجام خواهد گرفت.
3- درصورت فوت بیمه شده در طول مدت بیمه سرمایه اصلی بیمه نامه به زوجه پرداخت خواهد شد.
4- درصورت فوت بیمه شده بر اثر حادثه دوبرابر سرمایه اصلی بیمه نامه به زوجه پرداخت خواهد گردید.
5- چنانکه زوجه بعداز گذشت حداقل 6 ماه از تاریخ شروع بیمه نامه و پرداخت حق بیمه مربوطه توسط بیمه گزار و قبل از پایان مدت بیمه مطلقه گردد ذخیره پس اندازی بیمه نامه تا تاریخ پرداخت حق بیمه به وی پرداخت خواهد شد.
6- روجه به میزان 85% در منافع حاصل از عملیات بیمه گری در این بخش سهیم بوده و در صورت تشکیل منافع مزبور سرمایه اصلی بیمه نامه به اضافه سرمایه ای که از محل مشارکت در منافع ایجاد شده است یه وی پرداخت خواهد شد.
7- زوجه می تواند پس از گذشت حداقل دوسال از شروع بیمه و پرداخت مستمر حق بیمه مربوط و با موفقیت بیمه گزار از محل ذخیره پس اندازی بیمه نامه تقاضای وام نمایند.
8- در صورت فوت زوجه در طول مدت اعتبار بیمه نامه (پس از گذشت حداقل 6 ماه از تاریخ شروع بیمه نامه وپرداخت حق بیمه مربوطه) ارزش بازخرید بیمه نامه در وجه بیمه گزار پرداخت خواهد شد

طرحهای جدید بیمه ای

5 2302452